Hoppa till huvudinnehåll

LM Bowling

Diarienummer
AKTNR 10433-23902
LM i Bowling - en rolig tävling att samlas kring

2018 års LM i Bowling spelades den 9 maj 2019 på Bowl-O-Rama
 

Skriv ut resultat:  

Resultat: Alla klasser utifrån poäng

Andreas Jansson Katarina A 779
Linda Sundin IF Oliven C 778
Anders Ellene SÖS IF A 767
Mia Johansson IF Oliven C 746
Robert Högman SÖS IF A 698
Per Carlbom Danderyd A 671
Patrik Bergström SÖS IF A 663
Sandra Bengtsson Katarina C 661
Per Carlmalm SÖS IF B 636
S-E Dahlström Katarina A 635
Kerstin Berg SÖS IF D 614
Pierre Öijestedt SÖS IF A 613
Ann Hoflin SÖS IF D 601
Göran Andersson SÖS IF B 593
Robert Persson Locum A 591
André Claesson SÖS IF A 585
Teresia Elman Danderyd D 554
Anna Hollander HS IF C 547
Jeanette Ellene SÖS IF C 542
Patrik Bejner Danderyd A 538
Elin Runesten Katarina C 538
Sara Pettersson IF Oliven C 537
Sten salomonsson HS IF A 536
Gunnar Gellerstedt SÖS IF B 535
Fredrik Larsson Katarina A 532
Ali Ebrahim Locum A 521
Nina Peura Danderyd C 519
Linda Johansson Danderyd C 515
Karin Bohjort SÖS IF D 511
Hasse Österberg Katarina A 508
Christer Börjesson IF Oliven B 504
Leif Bohjort SÖS IF B 501
Gabriel Stockman IF Oliven A 499
Anita Blomgren SÖS IF D 498
Rodney Vardon Katarina A 490
Ulrika Skogeland HS IF C 490
Peter Stenlund Katarina A 486
Angelos Gkrozos Katarina A 479
Lili Ranghurt Danderyd C 479
Stefan Hall IF Oliven A 469
Maj-Lis Gellerstedt SÖS IF D 468
Tetyana Semenyuk Danderyd C 466
Gemina Carlshorn Danderyd C 463
Helena Andersson Locum C 455
Mika Hellström Katarina A 453
Marie-Luise Lundin SÖS IF D 445
Lotta Pukk SÖS IF D 442
Karina Dahlberg Sigra SÖS IF C 437
Niclas Gustafsson Katarina A 435
Siw Johannsson SÖS IF D 428
Lisa Höglund Katarina C 424
Elvida Philang Danderyd C 415
Ulla Forsell Katarina D 406
Tomas Stilwell Danderyd A 405
Annie Fors Katarina C 403
Elisabet Johansson SÖS IF D 402
Magnus Hammarberg IF Oliven A 401
Farn Fardoosh Mokhtari Danderyd C 395
Carola Buretorp-Öberg Locum C 391
Monica Forsell Andersson IF Oliven C 384
Per Edblad IF Oliven A 371
Ingrid Ålåker Bakhuizen Danderyd C 370
Inger Göransson Katarina C 369
Maria Svedemo Danderyd C 366
Annica Edvardsson  Danderyd D 360
Anna Törnberg HS IF C 356
Anette Örn Locum C 356
Elisabeth Bergh Katarina C 348
Charlott  Lundqvist Katarina C 346
Janet Kihlström Katarina C 341
Karin Ahlström Danderyd C 339
Ingemar Ahl Katarina A 337
Maria Bruhn Jonsson IF Oliven C 321
Katarina Törnqvist Katarina C 309
Boel Holmgren HS IF D 302
Anna Haara  Locum C 300
Judith Szarka IF Oliven C 278
Maria Larsson Katarina C 9

 

Resultat Herrar A

Andreas Jansson

Katarina

A

779

Anders Ellene

SÖS IF

A

767

Robert Högman

SÖS IF

A

698

Per Carlbom

Danderyd

A

671

Patrik Bergström

SÖS IF

A

663

S-E Dahlström

Katarina

A

635

Pierre Öijestedt

SÖS IF

A

613

Robert Persson

Locum

A

591

André Claesson

SÖS IF

A

585

Patrik Bejner

Danderyd

A

538

Sten salomonsson

HS IF

A

536

Fredrik Larsson

Katarina

A

532

Ali Ebrahim

Locum

A

521

Hasse Österberg

Katarina

A

508

Gabriel Stockman

IF Oliven

A

499

Rodney Vardon

Katarina

A

490

Peter Stenlund

Katarina

A

486

Angelos Gkrozos

Katarina

A

479

Stefan Hall

IF Oliven

A

469

Mika Hellström

Katarina

A

453

Niclas Gustafsson

Katarina

A

435

Tomas Stilwell

Danderyd

A

405

Magnus Hammarberg

IF Oliven

A

401

Per Edblad

IF Oliven

A

371

Ingemar Ahl

Katarina

A

337

 

Resultat Herrar B

Per Carlmalm

SÖS IF

B

636

Göran Andersson

SÖS IF

B

593

Gunnar Gellerstedt

SÖS IF

B

535

Christer Börjesson

IF Oliven

B

504

Leif Bohjort

SÖS IF

B

501

Resultat Damer C

Linda Sundin

IF Oliven

C

778

Mia Johansson

IF Oliven

C

746

Sandra Bengtsson

Katarina

C

661

Anna Hollander

HS IF

C

547

Jeanette Ellene

SÖS IF

C

542

Elin Runesten

Katarina

C

538

Sara Pettersson

IF Oliven

C

537

Nina Peura

Danderyd

C

519

Linda Johansson

Danderyd

C

515

Ulrika Skogeland

HS IF

C

490

Lili Ranghurt

Danderyd

C

479

Tetyana Semenyuk

Danderyd

C

466

Gemina Carlshorn

Danderyd

C

463

Helena Andersson

Locum

C

455

Karina Dahlberg Sigra

SÖS IF

C

437

Lisa Höglund

Katarina

C

424

Elvida Philang

Danderyd

C

415

Annie Fors

Katarina

C

403

Farn Fardoosh Mokhtari

Danderyd

C

395

Carola Buretorp-Öberg

Locum

C

391

Monica Forsell Andersson

IF Oliven

C

384

Ingrid Ålåker Bakhuizen

Danderyd

C

370

Inger Göransson

Katarina

C

369

Maria Svedemo

Danderyd

C

366

Anna Törnberg

HS IF

C

356

Anette Örn

Locum

C

356

Elisabeth Bergh

Katarina

C

348

Charlott Lundqvist

Katarina

C

346

Janet Kihlström

Katarina

C

341

Karin Ahlström

Danderyd

C

339

Maria Bruhn Jonsson

IF Oliven

C

321

Katarina Törnqvist

Katarina

C

309

Anna Haara

Locum

C

300

Judith Szarka

IF Oliven

C

278

Maria Larsson

Katarina

C

9

 

Resultat Damer D

Kerstin Berg

SÖS IF

D

614

Ann Hoflin

SÖS IF

D

601

Teresia Elman

Danderyd

D

554

Karin Bohjort

SÖS IF

D

511

Anita Blomgren

SÖS IF

D

498

Maj-Lis Gellerstedt

SÖS IF

D

468

Marie-Luise Lundin

SÖS IF

D

445

Lotta Pukk

SÖS IF

D

442

Siw Johannsson

SÖS IF

D

428

Ulla Forsell

Katarina

D

406

Elisabet Johansson

SÖS IF

D

402

Annica Edvardsson

Danderyd

D

360

Boel Holmgren

HS IF

D

302

2018 års landstingsmästerskap i bowling avgjordes måndag den 23 april på Bowl-O-Rama i Årsta

Ännu ett landstingsmästerskap är till ända och vi vill passa på att tacka alla glada och duktiga spelare, 89 till antalet från 9 föreningar, och så vill vi även härmed kora 2018 års landstingsmäster i Bowling. Nytt för i år var att vi endast hade individuellt spel vilket innebar att lagtävlingen uteblev. Och sist men inte minst ett stort stort tack till Maj-Lis Gellerstedt som med hjälp av sin man Gunnar haft huvudansvaret för genomförandet av LM i Bowling.

Bowling 2018      
       
Andreas Jansson Katarina FK A 911
Tobias Wallin IF Oliven A 644
Robert Persson Locum IF A 629
Patrik Bergström SÖS IF A 610
Per Carlbom Ds sj. A 607
Rbert Högman SÖS IF A 600
Fredrik Larsson Katarina FK A 597
André Claesson SÖS IF A 597
Hasse Össterberg Katarina FK A 592
Stefan Möller KSIF A 589
S-E Dahlholm Katarina FK A 562
Fredrik Schott Fatburens IF A 542
Per Edblad IF Oliven A 531
Janne Eriksson IF Oliven A 510
Stefan Hall IF Oliven A 503
Gabriel Stockman IF Oliven A 495
Jan Risto IF Oliven A 482
Anders Gidrup Locum IF A 482
Martin Höglund Locum IF A 465
Anders Johansson IF Oliven A 456
Niclas Gustafsson Katarina FK A 427
Sven Erasmie KSIF A 426
Jan Persson Hjälpmedel A 414
Ali Ibrahim Locum IF A 413
Juha Kujanhaara Ersta IF A 388
       
       
Roger Lundström SÖS IF B 838
Jan Johansson KSIF B 711
Göran Andersson SÖS IF B 673
Lars Johansson Locum IF B 645
Per Carlmalm SÖS IF B 629
León Wahlberg Ersta IF B 587
Roger Eriksson Hjälpmedel B 564
Gunnar Gellerstedt SÖS IF B 533
Leif Bohjort SÖS IF B 510
Börje Hjort Locum IF B 489
Mikael Rubensson Locum IF B 437
Pedro Ganda Locum IF B 372
       
       
Sandra Bengtsson Katrina FK C 751
Ann Hoflin SÖS IF C 547
Gunilla Björkman IF Oliven C 532
Helena Andersson Locum IF C 531
Elin Runesten Katarina FK C 518
Jeanette Ellene SÖS IF C 512
Sara Pettersson IF Oliven C 502
Gemina Gardshorn Ds sj. C 496
Maria Engberg IF Oliven C 491
Nina Peura DS sj C 490
Marie Hjärpe IF Oliven C 489
Maria Hagen KSIF C 472
Karina Dahlberg Sigra SÖS IF C 469
Carola Buretorp Locum IF C 461
Elvida Philing Ds sj. C 458
Ida Lindström KSIF C 450
Emma Hallin Hjälpmedel C 412
Jenny Strandberg IF Oliven C 412
Rogelette Knutsson Ds sj. C 396
Ingrid Ålåker Bakhuizen Ds,sj C 393
Marika Oksa IF Oliven C 378
Mirja Wiklund Katarina FK C 364
Johanna Skyttman IF Oliven C 338
Farnoosh Mokhtari Fard Ds sj. C 337
AgnetaOlofsson Fatburens IF C 325
Katarina Törnqvist Katarina FK C 325
Åsa Söderlund KSIF C 315
Patricia Rojas Ds.sj C 298
Susanne Lindblom IF Oliven C 292
Szilvia Szilágyi KSIF C 279
Elisabeth Wolpertz IF Oliven C 217
Madelene Heidenberg IF Oliven C 196
       
       
Ros Weig Finell SÖS IF D 573
Kerstin Berg  SÖS IF D 572
Anita Blomgren SÖS IF D 544
Lotta Pukk SÖS IF D 527
Teresita Elman Ds sj. D 515
Maj-Lis Gellerstedt SÖS IF D 501
Karin Bohjort SÖS IF D 489
Siw Johansson SÖS IF D 466
Ulla Forsell Katarina FK D 441
Elisabeth Johansson SÖS IF D 431
Mona Gillberg Locum IF D 405
Anette Bergman KSIF D 396
Christina Carlsson IF Oliven D 387
Christina Andersson Hjälpmedel D 384
Marie-Louise Lundin SÖS IF D 381
Sirpa Persson KSIF D 366
Ann Eriksson IF Oliven D 354
Eva Holmberg Seigerud DS sj D 342
Ann Österman IF Oliven D 307
Annika Edvardsson DS sj D 301

 

Resultatlistor

 

 

Bowling
2019-06-03