Hoppa till huvudinnehåll

LM Bowling

Diarienummer
AKTNR 10433-22722
LM i Bowling - en rolig tävling att samlas kring

Landstingsmästerskap i Bowling avgjordes måndag den 23 april på Bowl-O-Rama i Årsta

Ännu ett landstingsmästerskap är till ända och vi vill passa på att tacka alla glada och duktiga spelare och så vill vi även härmed kora 2018 års landstingsmäster i Bowling. Nytt för i år var att vi endast hade individuellt spel vilket innebar att lagtävlingen uteblev. Och sist men inte minst ett stort stort tack till Maj-Lis Gellerstedt som med hjälp av sin man Gunnar haft huvudansvaret för genomförandet av LM i Bowling.

Bowling 2018      
       
Andreas Jansson Katarina FK A 911
Tobias Wallin IF Oliven A 644
Robert Persson Locum IF A 629
Patrik Bergström SÖS IF A 610
Per Carlbom Ds sj. A 607
Rbert Högman SÖS IF A 600
Fredrik Larsson Katarina FK A 597
André Claesson SÖS IF A 597
Hasse Össterberg Katarina FK A 592
Stefan Möller KSIF A 589
S-E Dahlholm Katarina FK A 562
Fredrik Schott Fatburens IF A 542
Per Edblad IF Oliven A 531
Janne Eriksson IF Oliven A 510
Stefan Hall IF Oliven A 503
Gabriel Stockman IF Oliven A 495
Jan Risto IF Oliven A 482
Anders Gidrup Locum IF A 482
Martin Höglund Locum IF A 465
Anders Johansson IF Oliven A 456
Niclas Gustafsson Katarina FK A 427
Sven Erasmie KSIF A 426
Jan Persson Hjälpmedel A 414
Ali Ibrahim Locum IF A 413
Juha Kujanhaara Ersta IF A 388
       
       
Roger Lundström SÖS IF B 838
Jan Johansson KSIF B 711
Göran Andersson SÖS IF B 673
Lars Johansson Locum IF B 645
Per Carlmalm SÖS IF B 629
León Wahlberg Ersta IF B 587
Roger Eriksson Hjälpmedel B 564
Gunnar Gellerstedt SÖS IF B 533
Leif Bohjort SÖS IF B 510
Börje Hjort Locum IF B 489
Mikael Rubensson Locum IF B 437
Pedro Ganda Locum IF B 372
       
       
Sandra Bengtsson Katrina FK C 751
Ann Hoflin SÖS IF C 547
Gunilla Björkman IF Oliven C 532
Helena Andersson Locum IF C 531
Elin Runesten Katarina FK C 518
Jeanette Ellene SÖS IF C 512
Sara Pettersson IF Oliven C 502
Gemina Gardshorn Ds sj. C 496
Maria Engberg IF Oliven C 491
Nina Peura DS sj C 490
Marie Hjärpe IF Oliven C 489
Maria Hagen KSIF C 472
Karina Dahlberg Sigra SÖS IF C 469
Carola Buretorp Locum IF C 461
Elvida Philing Ds sj. C 458
Ida Lindström KSIF C 450
Emma Hallin Hjälpmedel C 412
Jenny Strandberg IF Oliven C 412
Rogelette Knutsson Ds sj. C 396
Ingrid Ålåker Bakhuizen Ds,sj C 393
Marika Oksa IF Oliven C 378
Mirja Wiklund Katarina FK C 364
Johanna Skyttman IF Oliven C 338
Farnoosh Mokhtari Fard Ds sj. C 337
AgnetaOlofsson Fatburens IF C 325
Katarina Törnqvist Katarina FK C 325
Åsa Söderlund KSIF C 315
Patricia Rojas Ds.sj C 298
Susanne Lindblom IF Oliven C 292
Szilvia Szilágyi KSIF C 279
Elisabeth Wolpertz IF Oliven C 217
Madelene Heidenberg IF Oliven C 196
       
       
Ros Weig Finell SÖS IF D 573
Kerstin Berg  SÖS IF D 572
Anita Blomgren SÖS IF D 544
Lotta Pukk SÖS IF D 527
Teresita Elman Ds sj. D 515
Maj-Lis Gellerstedt SÖS IF D 501
Karin Bohjort SÖS IF D 489
Siw Johansson SÖS IF D 466
Ulla Forsell Katarina FK D 441
Elisabeth Johansson SÖS IF D 431
Mona Gillberg Locum IF D 405
Anette Bergman KSIF D 396
Christina Carlsson IF Oliven D 387
Christina Andersson Hjälpmedel D 384
Marie-Louise Lundin SÖS IF D 381
Sirpa Persson KSIF D 366
Ann Eriksson IF Oliven D 354
Eva Holmberg Seigerud DS sj D 342
Ann Österman IF Oliven D 307
Annika Edvardsson DS sj D 301

 

Resultatlistor

 

 

2018-05-18